Dead Horse Ranch State Park

Saturday, Feb 24th

Przewodnik | Wybierz Stan | Arizona | Parki Arizony | Dead Horse Ranch

Dead Horse Ranch State Park


Dead Horse Ranch State Park to 423 akry zielonej oazy położone w głębokim zakolu rzeki Verde w najdalej na północ wysuniętej części Cottonwood. Park leży na wysokości ponad 1,000 metrów nad poziomem morza i gdyby nie rzeka, byłby typową pustynią. Cała okolica Verde Valley, dzięki rzece, to wielka zielona oaza, w której przez tysiące lat istniało rolnictwo. Do dziś ten rejon Arizony jest kwitnącym ogrodem, udają się tu nawet uprawy winogron (Zobacz mapę).


Chuckwagon w Dead Horse Ranch Zdjęcie: Alan English


Dead Horse Ranch State Park jest prawdziwym skarbem północno-wschodniej Verde Valley. Większość okolicznych terenów to prywatne pastwiska albo dzikie obszary bez żadnej infrastruktury. Park Dead Horse oferuje 150 miejsc kampingowych, kilkadziesiąt miejsc piknikowych i 8 domków z bali, które można wynająć na weekend albo na dłużej. Domek kampingowy kosztuje $55.00 za noc ale jest w pełni umeblowany, ma dwa łóżka, stolik i inne sprzęty. Domki są zelektryfikowane i mają indywidualne ogrzewanie i ochładzanie. W domkach mogą mieszkać 4 dorosłe osoby plus 2 dzieci. Domki są dostępne przez cały rok.

Park oferuje cały szereg ciekawych imprez. Odbywają się tu też zjazdy i zloty wędkarzy, wielbicieli starych pojazdów i starych przyczep kampingowych (zobacz stronę poświęconą starym samochodom i zjazdom w parku Dead Horse) i wiele innych ciekawych wydarzeń organizowanych przez zarząd Arizona State Parks. na terenie parku znajduje sie też zcynne cały rok rancho, oferujące konne wycieczki po terenie parku. Opis rancha umieściliśmy pośród Atrakcji Cottonwood. 


Park jest czynny od 8:00 rano do 5:00 po południu.
Wstęp do Dead Horse Ranch State Park wynosi $7.00 od samochodu - łącznie do 4 osób dorosłych (powyżej 14 lat), każda następna oraz piesi i rowerzyści $3.00.
Opłaty za kamping: bez elektryczności (namioty) $15.00, domek kampingowy $55.00.
Dodatkowe opłaty za zwiedzanie na koniu - Trail Horse Adventures.


Dead Horse Ranch State Park
675 Dead Horse Ranch Rd., Cottonwood, AZ 86326
(928) 634-5283 http://azstateparks.com/Parks/DEHO


R  E  K  L  A  M  A

Web Analytics