Santa Monica map1 map2 map5

Thursday, Jun 20th

Podróże | Wycieczki | Pobytowe | Santa Monica

Santa Monica, California


10-dniowe wczasy w jednej z najczęściej odwiedzanych miejscowości w USA


Santa Monica, molo Zdjęcie: Clinton Steeds


LOS ANGELES: Universal Studios, Hollywood, Kodak Theater, Chinese Theater, Promenada Gwiazd;
BEVERLY HILLS: Gmach Urzędu Miasta, Spacer po Najdrozszych Ulicach Świata;
SANTA MONICA: Molo, Plaża, Sporty Wodne, Kluby Muzyczne, Zakupy Na Third Street Promenade,
SAN DIEGO: Gaslight District, Balboa Park, Old Town, Miasteczko Uniwersyteckie, Nabrzeże, Coronado Island, Coronado Hotel, Las Americas Shopping Mall;
SOLVANG, SANTA BARBARA i SANTA YNEZ: Duńskie Miasteczko, Stare Centrum Santa Barbara, Muzeum Dyliżansów;


Santa Monica cieszy się słońcem przez 325 dni w roku, a średnie temperatury to 25 - 30 stopni Celsjusza. W odległości kilku godzin jazdy znajdują się najciekawsze miejsca w Californi: Los Angeles, Hollywood, Santa Barbara, Solvang, Napa Valley, San Juan Obispo i Big Sur, Malibu, Carmel, San Francisco, San Jose i San Diego, Park Yosemite, Death Valley, stare hiszpańskie misje i pałac magnata prasowego Williama Hearsta, Wyspa Alcatraz i Golden Gate Bridge.

 • mieszkaj w superkomfortowym resorcie nad samą plażą w centrum Santa Monica;
 • jedz śniadania w hotelowych restauracjach, albo każ je sobie podawać do łóżka;
 • korzystaj z codziennych wycieczek Segway’em i zwiedź najciekawsze miejsca miasta bez chodzenia na nogach;
 • pokaż bliskim i znajomym swoje zdjęcia, klipy filmowe i nagrania natychmiast, w kilka minut po ich wykonaniu, a nie dopiero po powrocie - dzięki szybkim połączeniom internetowym na całej trasie, w tym również w autobusach możesz się dzielić swoimi wrażeniami cały czas i "na gorąco";
 • zobacz wysadzane palmami ciche uliczki Beverly Hills i pałace największych sław Hollywood;
 • zobacz miejsce gdzie co roku odbywa sie największa gala w świecie filmu - uroczystość przyznawania Oscarów;
 • przejdź Promenadą Gwiazd i zobacz odciski rąk i stóp legendarnych aktorów Hollywood;
 • zrób zdjęcia na tle znanego na całym świecie napisu HOLLYWOOD;
 • odpocznij na bialych plażach Pacyfiku - o krok od najlepszych restauracji, sklepów i rozrywki;
 • spędź wieczór w klubie muzycznym - OPEN BAR NA KOSZT NASZEJ FIRMY!;
 • skosztuj specjałów z całego świata w najlepszych restauracjach;
 • odwiedź Universal Studios w Los Angeles;
 • zobacz najbardziej “pocztówkowy” i najczęściej fotografowany Hotel Coronado w San Diego;
 • odpocznij w najpiekniejszym parku w Ameryce - Balboa, zobacz miasteczko uniwersyteckie i zwiedź jedyny w swoim rodzaju skansen Old Town;
 • zobacz najbardziej “pocztówkowy” i najczęściej fotografowany Hotel Coronado w San Diego;
 • zrób zakupy w doskonałych sklepach na Promenadzie na Trzeciej Ulicy w Santa Monica albo w shopping mall Las Americas tuż przy granicy z Meksykiem;
 • zwiedż jedyne poza Danią najbardziej duńskie miasteczko Solvang;
 • zwiedź najpiękniejsza hiszpańską misję w Santa Barbara, stare centrum i pospaceruj po uliczkach starego miasta;
 • zwiedź muzeum dyliżansów w Santa Ynez;
 • odpocznij na plażach Malibu.

Dzień 1

Zbiórka w lobby lotniska w Warszawie lub Krakowie, odprawa i przelot do Nowego Yorku lub Chicago liniami LOT (bezpośrednio) lub innymi w razie braku miejsc w sezonie (z przesiadką). Transfer na lot do Los Angeles. Przejazd do Santa Monica. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 2

Hotel opuścimy dopiero ok. 10:00 rano. Dziś proponujemy centrum “Miasta Aniołów” oraz Beverly Hills i gmach Urzędu Miasta z siedzibą policji, uwieczniony w słynnym “Beverly Hills Cop” z Eddy’m Murphy, podjazd pod wielki napis na zboczu góry, Kodak Theater - miejsce wielkiej gali przyznawania Oscarów, Chinese Theater i Promenadę Gwiazd. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 3

Całodniowy wypoczynek, plaża, spacery, zakupy. Wieczorem słynne molo w Santa Monica. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 4

Dziś całodniowy wyjazd poświęcony na zwiedzanie. Bocznymi drogami przez Thousand Oaks i Santa Paula dojedziemy do Santa Barbara, jednego z najładniejszych miast Californi. Zwiedzimy tam „królową” wszystkich starych hiszpańskich misji i zobaczymy stare zabytkowe centrum. Później, również bocznymi drogami, przejedziemy do Santa Ynez gdzie zapraszamy do zwiedzenia Muzeum Dyliżansów, a stamtąd do najbardziej duńskiego miasteczka poza Danią – Solvang. Wracamy przez żywcem przeniesione z westernu miasteczko Los Alamos. Drogą numer 1 przejedziemy przez San Buenaventura i Oxnard i zatrzymamy się na plażach Malibu na krótki odpoczynek. Miejscowość ta, znana z serialu Bay Watch z Pamelą Anderson, to właściwie tylko plaża. Ale za to jaka plaża! Nocleg w Santa Monica.


Dzień 5

Wypoczynek, plaża, lokalne atrakcje albo całodniowa wizyta w Universal Studios - parku rozrywki, którego tematem przewodnim są produkcje filmowe tego studia. Zobaczymy plany filmowe, rekreacje słynnych scen i interaktywne studia: Terminator 2 3D, Wojna Światów, Revenge of the Mummy, Jurasic Park, Waterworld, Shrek 4D, Studio Efektów Specjalnych, House of Horrors, rollercoasters, rides, etc. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 6

Wstajemy kiedy chcemy, włóczymy się po nadbrzeżnych ulicach, oglądmy architekturę, opalamy się, czytamy książki, piszemy kartki z pozdrowieniami, itd. Po prostu - dzień do dowolnego zagospodarowania. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 7

Dziś opuszczamy na krótko Santa Monica, ale zapewniamy, że warto. Po śniadaniu około godziny 10 rano wyjeżdżamy w kierunku San Diego, gdzie dojedziemy wczesnym popołudniem. Jeszcze dziś zobaczymy miasteczko uniwersyteckie, Coronado Island i najbardziej “pocztówkowy” hotel Ameryki - Coronado Hotel. Proponujemy spacer po nabrzeżu San Diego i zwiedzenie zacumowanych tam okrętów. Wieczorem zakupy w wolnocłowych sklepach w centrum Las Americas tuż przy granicy (prezenty, pamiątki, elektronika, słowem wszystko co chcemy kupić taniej niż w Europie), a wieczorem, pełen europejskich turystów Gas Light Distict - najstarsza dzielnica miasta, dziś głównie rozrywkowa, i kolacja w przytulnej restauracji przy muzyce. Nocleg w San Diego.


Dzień 8

Wyjazd wcześnie rano (względnie wcześnie) i wizyta w Old Town - skansenie przedstawiającym życie pierwszych osadników. Na terenie skansenu zjemy lunch, a raczej wczesny obiad w autentycznej restauracji meksykańskiej. Później przejazd do jednego z najpiękniejszch parków miejskich w Ameryce - Balboa Park, gdzie zapraszamy do zwiedzenia kilku wspaniałych muzeów, w tym Muzem Motoryzacji i Muzeum Sztuki. Odpoczynek w jednym z kilku ogrodów lub w oranżerii na terenie parku. Wieczorem przejazd najpierw autostradą numer 5, a od San Clemente, nadmorską drogą numer 1 - Pacific Coast Highway - do Santa Monica. Ostatni wieczór w Californi poświęcamy na spotkania, specer po nabrzeżu i na planowanie następnej wyprawy. Nocleg w Santa Monica.


Dzień 9

Wyjazd z hotelu zgodnie z terminem odlotu do Chicago lub Nowego Yorku, transfer na lot do Warszawy lub Krakowa.


Dzień 10

Powrót do kraju, koniec wycieczki.


Web Analytics