Nowy Rok w Miami Beach !! map1 map2 map5

Monday, Jul 15th

Podróże | Wycieczki | Nowy Rok | Miami Beach

Sylwester w Miami Beach


9 dni i Sylwester jakiego nie można przeżyć w żadnym innym miejscu w Ameryce.Fajerwerki w Miami Zdjęcie: Stock Photography


ORLANDO, MIAMI, MIAMI BEACH, KEY LARGO


  • legendarne parki rozrywki w Orlando;
  • tysiąc odcieni podzwrotnikowej zieleni i wszystkie odcienie skóry na Ocean Drive;
  • najpiękniejszy renesansowy dom w Miami - Villa Vizcaya;
  • odpoczynek i zabawa we wspaniałej scenerii słonecznej plaży, smukłych palm i subtropiku;
  • wille bogaczy i największych gwiazd Hollywood wzdłuż Wybrzeża Milionerów;
  • największe na świecie i najlepiej utrzymane skupisko architektury w stylu Art Deco;
  • niepowtarzalna atmosfera miasta, które nigdy nie śpi, miasta, którego tematem przewodnim jest plaża, słońce i zabawa;
  • tresowane orki, zabawne foki, lwy morskie i delfiny w parku wodnym Seaquarium;
  • zobacz jak wykluwają się z jaj, jak dojrzewają, jak są karmione i jak żyją zwierzęta, które przetrwały na Ziemi niezmienione przez ponad 300 milionów lat - amerykańskie aligatory;

Dzień 1 - (sobota, 27 grudzień)

Warsaw-Airport.jpgOrlando-Skyline.jpgZbiórka w lobby lotniska w Warszawie lub Krakowie, odprawa i przelot do Orlando. Transfer z lotniska do hotelu.
Wieczorem kolacja w dobrej restauracji oraz spotkanie uczestników wycieczki pod hasłem “Poznajmy się”. Zapoznamy się ze szczegółami pobytu i porozmawiamy na temat ewentualnych opcji i zmian, jakich nie udało nam się ustalić przed wyjazdem. Dziś meżemy jeszcze coś zmienić, dodać lub wyeliminować - oczywiście w rozsądnych granicach - ale jutro zmiana czegokolwiek będzie bardzo trudnym zadaniem.

Oprócz ewentualnych zmian, spotkanie z przewodnikiem i pozostałymi uczestnikami wyprawy to okazja do bliższego poznania się. Zachęcamy więc do udziału przypominając, że spotkanie - w zasadzie organizacyjne - jest zawsze wspaniałą imprezą towarzyską. Nocleg w Orlando.


Dzień 2 – (niedziela, 28 grudzień)

Universal-Orlando.jpgOrlando-Magic-Kingdom-1.jpgWyjazd z hotelu o 9:00 rano. Dziś w programie jeden z pięciu parków rozrywki Orlando - do wyboru: Universal Studios, Island of Adventure, MGM Studios, Magic Kingdom, Epcot Center albo Sea World. Każdy z nich to jakby osobny świat: przygody z piratami i starymi galeonami, plany największych wytwórni filmowych, świat Myszki Miki czy świat nauki w Epcot Center. Wizyta w parku to atrakcja całodniowa, lekki lunch zjemy więc na terenie parku.

Disneyland to zdecydowanie atrakcja dla małych dzieci: Myszka Miki, Czerwony Kapturek i Krasnoludki - temat całego parku to rysunkowe arcydzieła wielkiego mistrza Disney'a. Dorosłym podpowiadamy raczej Epcot Center, MGM lub Universal Studios albo Sea World gdzie można zobaczyć cuda podmorskiej flory i fauny. W każdym razie nie można być w Orlando i nie być w którymś z parków. Nocleg w Orlando.


Dzień 3 – (poniedziałek, 29 grudzień)

Miami-Beach-1.jpgMiami-Beach-3.jpgWyjeżdżamy z hotelu o 11:00. Przejazd do Miami Beach, prawdziwego klejnotu zachowanej tu i odrestaurowanej architektury Art Deco, gdzie zostaniemy do końca pobytu. Rozpakowujemy bagaże i odpoczywamy trochę w hotelu lub na plaży. Czas wolny do wieczora - spacery po uliczkach Miami Beach, trochę calypso i margarita w jednym z klubów, albo chłodna atlantycka bryza. Polecamy szczególnie ulice Washington i Collins, od 2 Ulicy na północ aż do 20-tej. Wieczorem wtapiamy się w tłum na Ocean Drive i kontemplujemy niezliczone wariacje kolorów ludzkiej skóry i stopni opalenizny.

Spacer po uroczych uliczkach jakby wprost przeniesionych z lat 20-ych XX wieku i podziwianie skarbów architektury Art Deco to wrażenie niezwykłe, zwłaszcza po zmroku, kiedy całe miasto rozbłyska milionem neonów i cała tęczą kolorów. Miami Beach to obok kilku miejsc w Paryżu i w centrum Havany, największy skansen tego stylu na świecie. To co przetrwało w Havanie wyłącznie z braku funduszy na budownictwo i remonty, tu, w Miami Beach jest pieczołowicie odnawiane i remontowane a mieszkańcy miasta są dumni z posiadania prawdziwego architektonicznego skarbu. W Miami Beach wielką chlubą są też stare amerykańskie krążowniko szos, które przetrwały jeszcze tylko na Kubie. Miami i Miami Beach to obecnie największe w USA skupiska Kubańczyków i emerytowanych Żydów z Nowego Jorku, grzejących na starość zmarznięte kości w subropikalnym słońcu Florydy. Nocleg w Miami Beach.


Dzień 4 – (wtorek, 30 grudzień)

Key-Largo-1.jpgKey-Largo-4.jpgWyjazd do Key Largo o 8:00 rano, gdzie proponujemy rejs statkiem ze szklanym dnem nad rafą koralową. Z jej pokładu będziemy podziwiać bogactwo i kolory podmorskiej flory i fauny. Później wizyta w największym na Florydzie sklepie z muszlami i koralami. Po obiedzie plaża a później, w drodze powrotnej do Miami.

Key Largo jest uznawane za światową stolicę nurkowania, głównie dlatego, ponieważ żyjące tu wielkie kolonie koralowców przyciągają tysiące turystów i nurków z całego świata. Na okolicznych płyciznach spoczywa też kilka wraków okrętów, które są dodatkową atrakcją dla amatorów nurkowania. Key Largo stało się szczególnie popularne dzięki filmowi pod tym samym tytułem nakręconym w 1948 roku. Niewiele osób wie, że film został w całości nakręcony w studiach Warner Brothers w Hollywood, a jedyne prawdziwe zdjęcia to użyte w filmie tła.

Wieczór spędzimy znów na Ocean Drive gdzie w jednym z szalonych klubów proponujemy kolację i OPEN BAR na koszt organizatorów. Nocleg w Miami Beach.


Dzień 5 – (środa, 31 grudzień)

Seaquarium-1.jpgNew-Year-Eve.jpgWyjazd z hotelu o 9 rano. Zapraszamy na pokazy tresury delfinów, orek i lwów morskich w Seaquarium. Później obiad i popołudniowa sesja opalania, krótka drzemka albo spacer, a wieczorem ostatni raz sprawdzamy nasze kreacje i przygotowujemy się do nocnej zabawy sylwestrowej na Ocean Drive.

Oprócz kilkuset klubów, restauracji i hoteli, które prześcigają się ofdertach noworocznych zabaw, noworoczne szaleństwo odbywa się na wszystkich ulicach Miami Beach. Pokazy sztucznych ogni, bezpłatne koncerty znanych zespołów i dziesiątki innych atrakcji to tradycja większości amerykańskich miast. Nie inaczej jest i tu. Sztuczne ognie w Miami oglądane przez zatokę Biskajską z zachodniego brzegu Miami Beach to jeszcze jedno niezapomniane przeżycie.

Dziś, razem z najbardziej kolorowym tłumem świata, możemy tańczyć i śpiewać prawie do samego rana w rytmach samby, rumby, rock’n’rolla, calypso albo techno. Nocleg w Miami Beach.


Dzień 6 – (czwartek, 01 styczeń)

Miami-Beach-22.jpgMango.jpgWstajemy kiedy chcemy, włóczymy się po ulicach, opalamy, czytamy książki, piszemy kartki z pozdrowieniami, odpoczywamy na gorącej plaży, pracujemy nad opalenizną lub drzemiemy w leżaku - słowem oddajemy się lenistwu i nie mamy z tego powodu najmniejszych wyrzutów sumienia.

Słowem - śpimy co najmniej do południa. Później jemy obiad w porcie Miami, skąd popłyniemy w rejs statkiem spacerowym wzdłuż wybrzeża skąd zobaczymy najbardziej okazałe wille florydzkich milionerów. Proponujemy też przejażdżkę po Miami. Po powrocie odpoczywamy chwilę w hotelu a później spacer po innych dzielnicach Miami Beach, relaks na pięknej białej plaży albo przejażdżka drogą numer 1 do Fort Lauderdale. Wieczór spędzamy oczywiście znowu na Ocean Drive. Wytrwali mogą się skusić na wentualną powtórkę sylwestrowej nocy w najlepszych klubach - lub na własne party w hotelu. Nocleg w Miami Beach.


Dzień 7 – (piątek, 02 styczeń)

Villa-Vizcaya.jpgMiami-Beach-Cadillac.jpgWyjazd z hotelu o 10:00. Rano zwiedzimy największy skarb Miami - Villa Vizcaya, później przejedziemy na farmę aligatorów gdzie zobaczymy te zwierzęta w ich prawie naturalnym środowisku - od wykluwających się dopiero małych aligatorków po setki wielkich, dorosłych osobników. Na farmie proponujemy przejazd śmigłową łodzią po florydzkich bagnach, a później zapraszamy do spróbowania jak smakuje kanapka ze smażonego ogona aligatora.

Obiad w kubańskiej restauracji “na mieście”, a wieczorem zapraszamy na kilkugodzinne zakupy w centrum handowym w Miami albo w Fort Lauderdale. Po powrocie spotkanie z uczestnikami na zakończenie wycieczki albo ostatnie spacery po Ocean Drive, wymiany telefonów i wspomnień i plany na następną wyprawę. Nocleg w Miami Beach.


Dzień 8 – (sobota, 03 styczeń)

MiamiBeach-4.jpgBeach-Woman.jpgPo śniadaniu - jeśli pozwoli pogoda a wylot kilka godzin przed nami - odpoczywamy w słońcu i wymieniamy się numerami telefonów, albo odsypiamy trudy wycieczki marząc o kolejnej wyprawie. Ostatnie promienie florydzkiego słońca, ostatnie zdjęcia i sprawdzanie bagaży, czy wszystko dobrze spakowaliśmy.

Przypominamy, że wycieczka lub wypoczynek z AmeriGuide to najlepszy wybór. Zapraszamy więc do sprawdzenia naszych innych ofert i czekamy na was.

Ostatni dzien na Florydzie to również ostatnia szansa na wysłanie e-maili, zdjęć i pozdrowień. Nie zapominajmy, że twoi znajomi w Polsce czekają na wiadomości a nic tak nie ucieszy rodaków jak kartka z pozdrowieniami z Miami Beach.

Lekki lunch i przejazd na lotnisko w Miami. Przelot do Chicago lub Nowego Jorku, transfer na lot do Warszawy lub Krakowa.


Dzień 9 – (niedziela, 04 styczeń)

Powrót do kraju, koniec wycieczki.


Web Analytics