Wstępy map1 map2 map5

Saturday, Apr 20th

Wstępy


Park nie zwraca pieniędzy z powodu złej pogody. Wszystkie karty wstępu są ważne 7 dni od daty zakupu (za wyjątkiem Annual Passes) i we wszystkich parkach narodowych i federalnych obszarach rekreacyjnych. Bilety wstępu można kupić przy wejściu na teren parku oraz w uprawnionych punktach sprzedaży we Flagstaff, Williams, Valle i Tusayan.


Grand Canyon National Park Zdjęcie: Moyan Brenn


Aktualne opłaty:

$35.00 - samochód osobowy, van. Opłata obejmuje wszystkich pasażerów pojazdu osobowego (nie dotyczy autokarów wycieczkowych ani pojazdów komercyjnych).
$30.00 - permit dla motocykla, obejmuje kierowcę i ew. pasażera.
$20.00 - indywidualny bilet wstępu dla jednej dorosłej osoby wchodzącej do parku pieszo, na rowerze, wjeżdżającej autobusem wewnętrznego transportu parku i pasażerów pociągu Grand Canyon Railway z Williams.
$80.00 - America the Beatiful Annual Pass - uprawnia do nieograniczonych wstępów do wszystkich parków narodowych i federalnych obszarów rekreacyjnych w USA przez 12 miesięcy od daty zakupu.
$20.00 - America the Beatiful Annual Pass for Seniors - uprawnia do nieograniczonych wstępów do wszystkich parków narodowych i federalnych obszarów rekreacyjnych w USA przez 12 miesięcy od daty zakupu - dla seniorów (powyżej 62 lat).
$80.00 - America the Beatiful Lifetime Pass for Seniors - uprawnia do nieograniczonych wstępów do wszystkich parków narodowych i federalnych obszarów rekreacyjnych w USA przez całe życie - dla seniorów (powyżej 62 lat).

Młodzież poniżej 15 lat, osoby niepełnosprawne i inwalidzi - wstęp wolny do wszystkich parków i federalnych obszarów rekreacyjnych w USA.


Kampingi i pola namiotowe

Biwakowanie i noclegi gdziekolwiek poza wyznaczonymi polami namitowymi i kampingami na obu krawędziach, wymagają zezwolenia (permit). Zezwolenie musi być umieszczone w widocznym miejscu po rozbiciu obozowiska, tak aby ranger mógł je zobaczyć. Zezwolenia są imienne, ważne tylko dla danej grupy (lider, uczestnicy, ew. zwierzęta transportowe) i na określoną ilość dni/noclegów.

Pozwolenia (permits) są wymagane:

 • biwakowanie i noclegi w namiotach poza wyznaczonymi kampingami w Mather Campground, Desert View Campground i North Rim Campground, jazda konna;
 • biwakowanie i noclegi poza kampingami w Mather Campground na South Rim i North Rim Campground ze zwierzętami (konie, muły) w lecie (od 15 maja do 31 października);
 • biwakowanie i noclegi na kampingu Tuweep Campground;
 • biwakowanie i noclegi gdziekolwiek na North Rim między 1 listopada a 14 maja (w zimie);
 • biwakowanie i noclegi na brzegu rzeki i nad strumieniami przez uczestników spływów;

Pozwolenia (permits) nie wymagane:

 • piesze trasy (dzienne);
 • trasy na mułach;
 • biwakowanie i noclegi w Mather Campground, Desert View Campground (wymagana rezerwacja miejsca: www.recreation.gov);
 • biwakowanie i noclegi na kampingu na North Rim od 15 maja do 31 października (wymagana rezerwacja miejsca: www.recreation.gov);
 • biwakowanie i noclegi w Mather Campground ze zwierzętami (konie, muły) w lecie (od 15 maja do 31 października);
 • noclegi w domkach i w dormitoriach (loteria) i posiłki (rezerwacja z dużym wyprzedzeniem) w Phantom Ranch.

Ceny:

$10.00 za permit + $8.00 od osoby + $8.00 od każdego zwierzęcia transprtowego (konie, muły, osły) na kampingach poniżej krawędzi;
$10.00 za permit + $8.00 od całej grupy na kampingach powyżej krawędzi;

Trasy i przejścia do kanionu Havasu (i do wioski Havasupai) wymagają oddzielnych zezwoleń wydawanych przez agencję rezerwatu, Havasupai Tourism Enterprise (telefony: (928) 448-2180, (912) 448 -2237, (928) 448-2141, (928) 448-2121).

Inne wymagane zezwolenia (permits):

 • prywatne spływy po rzece Colorado;
 • specjalne okazje, śluby, wydarzenia związane z Drugą Poprawką do Konstytucje (obrzędy religijne, zebrania większych grup, rozrzucanie prochów, itd.)
 • produkcje filmowe, reklamy, fotografowanie dla celów komercyjnych
 • badania naukowe, archeologiczne, geologiczne, itd.
 • wycieczki firm turystycznych (commercial tour operators)


Od 1 czerwca 2018 karty wstępu (passes) do niektórych parków można kupić on-line i ściągnąć na smart phone. Pass można wydrukować albo zapisać na urządzeniu elektronicznym (mobile device). Karty elektroniczne uprawnianją do wstępu TYLKO do wybranego parku.

Pozostałe karty (America the Beautifull - Annual, America the Beautifull - Senior Annual i Lifetime) można kupić on-line na stronie U.S. Geological Survey.


Web Analytics