Visitor Center map1 map2 map5

Thursday, Jun 20th

Visitor Center


Centrum informacyjne to zlożony z kilku nowoczesnych budynków kompleks, w którym można kupić zezwolenia, dostać informacje o atrakcjach, trasach, zakwaterowaniu i o wszystkim co dotyczy parku. Organizowane są tam spotkania z rangerami, wykłady na temat historii i geologii Wielkiego Kanionu, a doskonale wyszkoleni i znający okolicę "jak własną kieszeń" pracownicy oferują pomoc w planowaniu wycieczek, wypraw i spływów po Colorado River. Spotkania z nimi są niezastąpione jeśli planujesz wycieczkę w głąb kanionu, albo chcesz pokonać trasę w rzadziej uczęszczanych okolicach.


visitor center


Grand Canyon Village Visitor Center Zdjęcie: National Park Service - Grand Canyon


Położony przy południowym wjeździe do Grand Canyon Village, Visitor Center jest pierszym miejscem, które powinien odwiedzić każdy turysta. W odległości kilkudziesięciu metrów od Centrum znajduje się pierwszy i najczęściej odwiedzany punkt widokowy - Mather Point. W kompleksie oprócz właściwego centrum informacyjnego, mieści się też sklep z pamiątkami, mapami i różnymi artykułami przydatnymi w podróży oraz kawiarnia, serwująca proste posiłki. Większość turystów z samochodami, ktorzy przyjeżdżają na jeden dzień i nie mieszkają w hotelu we wiosce, zostawia swoje pojazdy na parkingu obok Centrum i dociera do pozostałych punktów widokowych bezpłatnymi autobusami.

Parking przy centrum zapełnia się jednak do ostatniego miejsca najpóźniej o 9:30 rano, trzeba tu więc być wcześnie. Samochód można też zostawić na parkingu centrum informacyjnego National Geographic w Tusayan, skąd również można dojechać do parku bezpłatnym autobusem. Więcej o centrum National Geographic w ostatnim opisie na samym dole strony. W kompleksie centrum w Grand Canyon Village jest wypżyczalnia rowerów, które stały się  w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych środków transportu na South Rim.


Web Analytics